I tradisjon tro samlet laget seg hos Quality Hotel Prinsen etter at lørdagens seier var sikret, for å avholde årets julebord.
Med underholdningsbidrag fra juniorer, kapteinen som konferansier og hedersbemerkninger til de utenfor isen ble det en svært hyggelig aften under strålende forhold hos Quality Hotel Prinsen med Vidar og Ulf i spissen.
Bidragene til underholdning sto som sagt gutta selv for, og med en standup-opptreden fra junior Kevin Molen Jægtvik ble det en munter start på middagen. En middag bestående av de herligste juleretter på en enestående buffèt som kjøkkensjef Ulf hadde klartgjort for oss. Eget lokale hadde vi også fått for kvelden slik at rammene var helt ypperlig for en fin avslutning på året som har vært.
Kveldens høydepunkt kan nok mange diskutere, men helt der oppe var det i alle fall da banens bestsemann på kampen tidligere på dagen, Bård Valstad Solheim, ble scenens bestemann sammen med makker Joakim Stokvik da de sang klassikeren ‘Fairytale of New York’. Innlevelsen til førstenevnte var upåklagelig, og han kunne lett teksten på rams, samtidig som sisteskansen på siden måtte titte litt mer på teksten på mobilen for å henge med. Vi tror nok kanskje ikke vi mister backtalentet til Idol med det aller første, men motet og fremførelsen sto til 10/10.
Bestemannsprisen for julebordet går derimot til vertsskapet hos Quality Hotel Prinsen som hadde lagt absolutt alt til rette for at laget skulle få en så bra slutt på året som mulig.
Med det ønsker alle vi i Nidaros Hockey deg som leser dette en riktig god jul, og et godt nytt år! I januar starter vi den virkelige kampen mot sesongens store mål!
Håper å se dere alle i hallen når Ringerike kommer på besøk til toppoppgjør 11. og 12. januar.
GOD JUL!